Принцип роботи сонячних батарей в залежності від тіней та освітлення 2017-07

2 липня 2017 р. від
Принцип роботи сонячних батарей в залежності від тіней та освітлення 2017-07
Avante99, Юрій Процик (Інженер) 555

Сонячні батареї стають все більш популярними, адже вони пропонують екологічно чистий та економічно вигідний спосіб отримання електроенергії. Проте, багато людей не до кінця розуміють принцип їх роботи, особливо коли йдеться про вплив тіні та освітлення.

У цій статті Avante99 роз'яснить, як працюють сонячні батареї та як тінь та часткове освітлення можуть впливати на їхню ефективність.

Як працюють сонячні батареї

Сонячні батареї, також відомі як фотоелектричні модулі, складаються з фотоелементів, які перетворюють сонячне світло на електроенергію. Ці фотоелементи виготовлені з напівпровідникових матеріалів, таких як кремній, які при поглинанні сонячного світла збуджують електрони, створюючи електричний струм.

Чим більше сонячного світла потрапляє на фотоелемент, тим більше електроенергії він виробляє.

Вплив тіні

Тінь може значно знизити ефективність сонячної батареї. Це пов'язано з тим, що затінені фотоелементи не виробляють електроенергію.

Навіть невелика тінь може мати значний вплив. Наприклад, тінь від дерева або стовпа може знизити вихідну потужність сонячної панелі на 20% або більше.

Вплив часткового освітлення

Часткове освітлення також може негативно впливати на ефективність сонячної батареї. Це пов'язано з тим, що фотоелементи, які частково затінені, виробляють менше електроенергії, ніж ті, які повністю освітлені.

Чим більше фотоелементів затінено, тим більший вплив на вихідну потужність панелі.

Відео про принцип роботи сонячних батарей

Avante99 підготував для вас відео, яке детально пояснює принцип роботи сонячних батарей та вплив тіні та освітлення:


Як уникнути проблем з тінню та частковим освітленням

При установці сонячних батарей важливо враховувати потенційні джерела тіні, такі як дерева, будівлі та інші конструкції. Бажано розміщувати панелі таким чином, щоб вони протягом дня отримували максимальну кількість сонячного світла.

Якщо уникнути тіні неможливо, можна використовувати спеціальні оптимізатори потужності, які допомагають мінімізувати втрати енергії від затінених фотоелементів.

Avante99 пропонує широкий спектр сонячних батарей та аксесуарів, а також послуги з їх проектування та монтажу. Зверніться до нас, щоб отримати більше інформації про те, як сонячні батареї можуть допомогти вам заощадити гроші та захистити довкілля.


Принцип роботи сонячних батарей в залежності від тіней та освітлення 2017-07
Avante99, Юрій Процик (Інженер) 555 2 липня 2017 р.
Поділитися цією публікацією
Архів